ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

5 érv, hogy miért ajánld fel adód 1%-át

Idén is sok nagyszerű kezdeményezés munkáját segítheted pusztán azzal, ha felajánlod nekik adód egy százalékát. Ha bizonytalan vagy, meggyőzünk, miért érdemes neked is felajánlanod!


Mikor találkoztatok utoljára adó 1% felajánlására buzdító reklámmal? A következő hetekben várhatóan egyre gyakrabban fordulhat ez elő, aminek oka egyszerű: közeleg a személyi jövedelemadó-bevallás határideje, idén május 22-e. Bár évről-évre nő a rendelkezések száma, mégis az adózók csak kevesebb mint fele ajánlja fel adója 1%-át.

2017-től az adófizetők jó részének a NAV készíti el szja-bevallását. Ez ugyan könnyebbséget jelent az adózóknak, de így sokan megfeledkezhetnek az 1+1 százalékos felajánlásról, mivel a NAV által készített bevallásnak nem része az 1% -os nyilatkozat. Erről külön kell rendelkeznie annak, aki élni szeretne ezzel a lehetőséggel.

A tavalyi évben például háromnegyed részben ajánlották fel azon adózók az 1%-ukat, akik maguk készítették el a bevallásukat. Ezzel szemben a NAV által készített adóbevallások csak kevesebb mint egyharmadához tartozott 1%-ról rendelkező nyilatkozat. Ez a különbség épp azzal magyarázható, hogy ha a NAV végzi el az adminisztrációt, sok adózó megfeledkezik róla, hogy külön figyelmet fordítson az 1% felajánlására. Ha a Ti adóbevallásotokat a NAV készíti el, akkor érdemes különösen odafigyelnetek, rendelkeztetek-e az adó 1%-otokról. Ha kétségetek merülne fel, miért is ajánljátok fel adótok 1%-át, összegyűjtöttünk nektek 5 érvet.

Te fel szoktad ajánlani adód 1%-át?

Kíváncsiak vagyunk, hogy szoktatok-e támogatni civil szervezeteket. Ha igen, milyen módon, és szoktatok-e rendelkezni adótok 1%-ával?

Segítsetek nekünk, töltsétek ki rövid kérdőívünket! A kérdőívünket ITT tudod kitölteni!

1. Minden egyes 1% számít!

A civil szervezeteknek nagy segítség az adózók 1%-os támogatása. Az adó 1%-ot felajánlók átlag 4000 forinttal támogatják munkájukat. Sok kicsi sokra megy - így ha sokan jelölnek meg támogatottként egy-egy szervezetet, akkor máris olyan összeggel gazdálkodhatnak, amiből komolyabb projektek is megvalósíthatók. A civil szervezeteknek egyébként is komoly kihívást jelent a forrásgyűjtés, pedig a támogatásnak mindig lenne helye.

2. Csak pár perc az egész!

A nyilatkozat kitöltése csak néhány perc, a civil szervezeteknek azonban annál nagyobb segítség! Sok szervezet oldalán már találhatsz letölthető nyilatkozatokat is, amelyeken már minden szükséges adat szerepel, neked csak mellékelned kell adóbevallásodhoz.

3. Neked nem kerül semmibe!

Az adód 1%-ának felajánlása nem rövidíti meg a pénztárcádat, hiszen nem a családi kasszából kell pénzt felajánlanod, hanem a befizetett adóidból. Ha még nem döntötted el, kinek add az egy százalékot, a regisztrált szervezetek listáját itt találod, de ha további segítségre van szükséged, lentebb összeszedtünk 5 megbízható alapítványt, akiknek bátran felajánlhatod. A rendelkezés módjáról pedig innen kaphatsz bővebb információt.

2014-I-turnus_ANI8151

4. Utánajárhatsz, annak, hogy az adott alapítvány, mire költi a pénzed!

A felajánlók többsége személyes érintettség és megbízhatóság alapján dönt. Érdemes körülnézned a kiszemelt szervezet honlapján, esetleg közösségi oldalán, meggyőződnöd arról, hogy a szervezet valódi programokat nyújt-e valódi embereknek, átláthatóan kommunikál-e egész évben a tevékenységéről.

Ha a számok érdekelnek, több alapítvány és civil szervezet oldalán találhatsz pénzügyi beszámolókat, és követheted, hogy mi történik a támogatásokkal. A közhasznú szervezetek közhasznúsági jelentései egyébként nyilvánosak, ez is egyféle garancia az átláthatóságra.

5. Adakozni jó!

A Karácsony elmúlt. Mi pedig hajlamosak vagyunk arra, hogy minden olyasfajta érzést, mint együttérzés, türelem, szeretet, megértés, békesség ezekre a decemberi ünnepnapokra tartogassuk. Az adománygyűjtő szervezetek és az adakozásra csábító reklámok is mind-mind karácsony táján sokasodnak meg, pedig nem szabadna úgy gondolnunk, hogy segíteni másokon csak bizonyos ünnepek közeledtével illetve alkalmával lehet.

Sajnos a legtöbb ember szezonális jótékonykodó, pedig egész évben találhatunk olyanokat, akiknek szükségük lenne a támogatásra, a segítségnyújtásra. Már adód 1%-ának felajánlása is óriási segítség lehet a szervezeteknek!

Adunk pár tippet, kik vehetik hasznát a felajánlott egy százalékodnak!

Bátor Tábor

A Bátor Tábor Alapítvány már több, mint 15 éve hisz abban, hogy vannak sorsfordító élmények, amik a daganatos és krónikus betegséggel élő gyerekek gyógyulását segítik. Míg 2001-ben még csak 35 táborozóval indult el a Bátor Tábor, tavaly már közel 1000 táborozó, az elmúlt 15 évben összesen 8000 fő meríthetett erőt és önbizalmat a gyógyuláshoz ingyenesen élményterápiás turnusaikban. További információkat róluk hivatalos oldalukon és Facebook oldalukon találsz. A Bátor Tábor Alapítvány adószáma: 18107913-1-41

VIDEÓ: Bátrak földjén

Magyar Élelmiszerbank Egyesület

A Magyar Élelmiszerbank Egyesület egy non-profit szervezet amelynek célja, hogy kapcsolatot teremtsen az országunkban felhalmozódó élelmiszer-feleslegek és az arra rászorulók között, ezzel elősegítse a szegénység, az éhezés és az alultápláltság csökkenését Magyarországon.

Az indulásuk óta összesen több mint 42,2 ezer tonnányi élelmiszert osztottak szét az országban, a szállítmányok értéke összességében meghaladta a 20,2 milliárd (!) forintot. Az adományok 325 civil szervezeten és önkormányzaton keresztül több mint 340 000 emberhez jutnak el. Munkájukról további információkat hivatalos oldalukon és Facebook oldalukon találsz. A Magyar Élelmiszerbank Egyesület adószáma: 18120141-2-42

16797387_1266707346709774_4351997623390653368_oForrás: Magyar Élelmiszerbank Fb oldala

Rex Kutyaotthon

Az alapítvány az ember és az állatok harmonikus együttélésének biztosítását, a felelős állattartásra való nevelést, a kóbor állatok létszámának csökkentését, valamint az állatok szenvedésének megakadályozását tűzte ki célul. Az idén 25 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány napi szinten több mint 250 elhagyott, sebesült, krízishelyzetben lévő állatnak nyújt segítséget. Teszik mindezt azért, mert úgy gondolják, hogy az élet minden formája tiszteletre, megbecsülésre és így védelemre méltó. Munkájukról további információkat hivatalos oldalukon és Facebook oldalukon találsz. A Rex Kutyaotthon Alapítvány adószáma: 18015676-1-41

VIDEÓ: 2017-es naptáraik megvásárlásával a gazdira váró állatokat támogatod! :)

Suhanj Alapítvány

Az alapítványnak 2010 óta az a célja, hogy megossza a mozgás örömét sérült és fogyatékkal emberek között. Továbbá céljuk az is, hogy a fogyatékkal élőket sújtó előítéletekkel szembeni figyelemfelhívó és szemléletformáló kampányokat hozzanak létre, különös tekintettel a tömegsportra és sportrendezvényekre.

Fontos nekik, hogy a sérültek és fogyatékkal élők hozzátartozóit is segítség és támogassák. Nem rég adták át, hazánk első integratív, látás- és mozgássérültek számára egyaránt akadálymentesített, épek számára is nyitott edzőtermét, amiről bővebben itt olvashatsz. További információkat róluk hivatalos oldalukon és Facebook oldalukon találtok. A Suhanj Alapítvány adószáma: 18139493-2-41.

11203273_907973292577839_4764442597884624345_n

Transparency International Magyarország

Az alapítvány célja, hogy Magyarország független, szakmai szervezetként elősegítse a korrupció megfékezését, ösztönözze az átláthatóságot és számonkérhetőséget a közhatalmi döntéshozatalban és a közpénzeket érintő folyamatokban, valamint javítsa a közérdekű információk elérhetőségét. Az alapítvány munkáját kuratórium vezeti, mely egyszerre lát el stratégiai tervezési és operatív funkciókat. Tevékenységüket háromfős felügyelőbizottság ellenőrzi, és széleskörű szakmai tapasztalattal bíró tanácsadó testület segíti. További információkat az alapítványról hivatalos oldalukon és Facebook oldalukon olvashatsz. A Transparency International Magyarország adószáma: 18192444-2-41

16422837_10154820018750792_3354518577551977143_o

Ha minden adózó megtenné, hogy adója 1%-át felajánlja, közel 12 milliárd forint többlettámogatással járulnának hozzá a civilek és egyházak munkájához. Ennyi pénzből a civilek és egyházak rengeteg olyan dolgot valósíthatnának meg, amelyek jobbá tehetnék a közösségeket. Add meg nekik te is ezt az esélyt!

Semmiképpen ne hagyd elveszni adód 1%-át, ezzel Te is tudod segíteni a magyarországi civil szervezetek munkáját!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Elképesztő! Letarolta a vihar Soltvadkertet éjjel – képeken a pusztítás
Virágoskertet tett tönkre a jégeső, hatalmas fák dőltek ki, tetők rongálódtak meg Soltvadkerten. A helyiek összefogtak, hogy mentsék, ami még menthető a pusztítás után.


Óriási károkat okozott a vihar Soltvadkerten csütörtök éjjel. A helyiek virágmentéshez kértek segítséget, miután a felhőszakadás szétverte a Fejes Krizantém Kertészetet – számolt be róla a Blikk.

A településen több helyen is fák dőltek ki, ágak zuhantak a háztetőkre, fatörzsek törtek ketté. A MetFigyelő Facebook-oldalán képeket is közzétett a pusztításról.

„Az éjszakai heves zivatar utáni viharkárok a Soltvadkert közelében lévő Vadkerti-tónál!”

– írták a fotók mellé.

Az éjszakai heves zivatar utáni viharkárok a Soltvadkert közelében lévő Vadkerti-tónál!⛈️

A fotókat köszönjük Csaszi Csaszinak!

Várjuk a képeket, videókat!

Közzétette: MetFigyelő – 2025. április 18., péntek
„Hatalmas károkat okozott az éjszakai vihar a soltvadkerti Fejes Krizantém Kertészetben! Felhívást tettek közzé: "Virágmentés! Sajnos az éjszakai orkán erejű szél hatalmas károkat okozott! Ezért a még kisebb sérülést kiheverő virágokra akciót hirdetek a kertészetben!!! Légy te is virágmentő!!!”

A hosszú hétvége heves időjárással indult. Csütörtök este egy kelet felé lassan mozgó csapadékrendszer érte el az országot, amely több helyen záporokat, zivatarokat hozott. Ezek közül az egyik Soltvadkert környékén csapott le.

Hatalmas károkat okozott az éjszakai vihar a soltvadkerti Fejes Krizantém Kertészetben!

Felhívást tettek...

Közzétette: MetFigyelő – 2025. április 18., péntek

Szerdán és csütörtök délelőtt még napos, nyárias idő volt, délután Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fokot mértek, ezzel megdőlt a napi melegrekord is. Az esti vihar azonban véget vetett a kellemes időnek, az ország szinte teljes területén zivatarok alakultak ki.

– fűzték hozzá a megdöbbentő képekhez.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Szívszorító: ezekre keresett rá Gene Hackman felesége a haláluk előtt segítséget remélve
A két holttestet csak napokkal később találták meg új-mexikói otthonukban. A vizsgálatok ritka fertőzést és krónikus betegségeket állapítottak meg.
F. O. - szmo.hu
2025. április 16.



Betsy Arakawa, Gene Hackman felesége 2025. február 10-én több egészségügyi problémára keresett rá az interneten. Többek között azt próbálta megtudni, hogy „okozhat-e a Covid szédülést?”, illetve utánanézett a megfázás és az orrvérzés kapcsolatának is, írja az Unilad. Másnap lemondta a masszázsidőpontját, mivel Hackman influenzaszerű tüneteket produkált, noha a Covid-tesztje negatív lett. Ugyanezen a napon

oxigénpalackokat rendelt az Amazonról, és többször is megpróbált elérni egy egészségügyi klinikát, de nem kapott ellátást.

Betsy Arakawa február 12-én hunyt el, halálát hantavírus okozta tüdőszindróma okozta. Gene Hackmant február 18-án érte a halál, nála súlyos szívbetegséget és Alzheimer-kórt állapítottak meg. A hatóságok mindkettőjüket február 26-án találták meg otthonukban, a Új-Mexikó állambeli Santa Féban.

A pár három kutyát tartott a házban. Az egyik állat, Zinna, elpusztult, feltehetően kiszáradás és éhezés miatt. A másik két kutya túlélte az eseményeket.

A ház körül több melléképületben rágcsálók jelenlétére utaló nyomokat találtak, a főépületben azonban nem észleltek aktivitást. A vizsgálat során kizárták, hogy szén-monoxid-mérgezés vagy gázszivárgás okozta volna a tragédiát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET: