ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

11 jel, ami arra utal, hogy bántalmazó kapcsolatban élsz

Ha bizonytalan vagy abban, hogy bántalmazó párkapcsolatban élsz, akkor ez a 11 jel segíthet neked is felismerni és megtenni a megfelelő lépéseket.
Forrás: Life Advisor, Címkép: Tumisu képe a Pixabay -en. - szmo.hu
2021. április 19.



A Life Advisor célja, hogy minél több embert segítsen és inspiráljon az élet szeretetére, az álmai elérésre és hogy megvalósítsák a bennük rejlő lehetőségeket.

Más életében rendkívül könnyű felismerni a bántalmazó kapcsolat jeleit, de teljesen más a helyzet és már-már lehetetlen, ha a saját párkapcsolatodról van szó és az a személy bánt téged, akit szeretsz. A bántalmazás sokféle viselkedés és helyzet során megnyilvánulhat, és nem csak egy hirtelen elcsattant pofonnal azonosítható.

1. Folyamatosan azt kérdezed : "Vajon a párom dühös lesz emiatt?"

Igaz, hogy minden tettünk során figyelembe kell vennünk a partnerünket, hiszen mégis csak együtt élünk valakivel. Viszont mindez nem jelenti azt, hogy át kellene gondolnunk minden egyes cselekedetünknél, vajon ettől a párunk dühös lesz-e. A jó partner gondoskodik arról, hogy tiszteletben tartsa a kedvesét, de más szeretetből tenni valamit, mintha valamit félelemből csinálsz.

2. Azt mondod magadnak : "Csak keményebben kell próbálkoznom."

Kétségtelen, hogy a párkapcsolatunkon dolgoznunk kell, de ez a munka MINDKÉT fél feladata. A kapcsolatok szeretet és megértés révén alakulnak ki. Megértjük a másikat és olyan megoldásokat keresünk, amelyek mindkettőnknek megfelelnek.

Egyik félnek sem kell keményebben dolgoznia, mint a másiknak. Két ember kellett a kapcsolat megteremtéséhez ÉS ugyanerre a két emberre van szükség a kapcsolat fenntartásához.

3. Nem töltesz időt a családoddal, barátaiddal

Előfordulhat, a párod nem akarja, hogy a családoddal és a barátaiddal legyél. A párod viselkedésének zavarai miatt eltávolodhatsz tőlük, tarthatsz attól, hogy a barátaid vagy a családod - számodra feleslegesnek és tehernek tűnő - tanácsokkal akarnak ellátni a kapcsolatod illetően. Bármi is legyen az ok, ha eltávolodsz a szeretteidtől a párod miatt, akkor valami nincs rendben.

4. Egy bántalmazó kapcsolatban folyamatos ellenőrzés alatt vagy

Vegyük például, hogy esti iskolába jársz. A párod pontosan tudja, mikor végzel, mennyi idő, amire hazaérsz és ha késel, akkor biztosra veheted, hogy ordítani fog veled. Vagy még "egyszerűbb" példa: minden egyes hívására és üzenetére reagálnod kell. Ha nem teszed vagy csak pár perc késéssel, akkor bűntudatot kelt benned, vádaskodik, te pedig hiába próbálsz bocsánatot kérni vagy megmagyarázni a dolgokat, esélytelen, hogy meghallgasson. Ez a fajta viselkedés a bántalmazó kapcsolat biztos jele.

5. Hirtelen új szokások jelennek meg az életedben

Hírtelen meghíztál, mert eszel, amikor stresszelsz? A konyha tele van alkohollal, hogy enyhítsd a szorongásod? Sose jártál még így, de vissza kell fognod magad, nehogy ordíts vagy kiabálj a pároddal?

Ezek a jelek egyértelműen vörös zászlók, habár utalhatnak "egészséges" gondokra is. Arra kell figyelned, hogy ezeket megszállottan csinálod-e? Ha ugyanis igen, akkor ez megküzdési mechanizmus lehet, amely lehetővé teszi, hogy elviselj olyan viselkedést és helyzetet, amelyet eleve nem kellett volna tolerálnod.

6. A partnered irracionális a kapcsolatotokban

Akár beismerik, akár nem, a bántalmazó partnereket a félelem és a bizonytalanság terheli. Emiatt irracionálisak lesznek akkor is, ha erre semmi okuk sincs.

Volt egy ügyfelem, aki pont egy bántalmazó kapcsolatból szabadult és egy elképesztő történtet mesélt el. Egyik nap bement egy boltba vásárolni, mert különleges vacsorát tervezett. A boltban sokan voltak, így 10 perccel később ért haza, mint ahogy arra a párja számított. Amint belépett az ajtón, az exe rögtön vádaskodni kezdett, számonkérte és arra jutott, hogy mivel a héten már másodjára késik, biztos van valakije. Az ügyfelem nem hallgatta ezt tovább, eljött a lakásból. A volt párja utána eredt és elkezdte kiabálni, a bevásárlás csak ürügy volt, hogy találkozzon Ádámmal. Az ügyfelem totál megzavarodott, mert egyetlen emberre sem tudott gondolni, akit ismert volna ezzel a névvel. Aztán addig kutakodott, hogy valami logikus magyarázatot találjon az akkori párja eme kijelentésére, hogy a blokkon megtalálta a megoldást, ugyanis ez állt a blokkon : "Pénztáros : Ádám".

7. Soha többé nem állsz ki magadért

Úgy tűnik, hogy a párod mindig helyesen cselekszik, miközben te bármit csinálhatsz, az biztos rossz. Vannak persze olyan helyzetek, amikor biztos vagy benne, hogy jó okod volt arra, amit tettél és a párod téved. De amikor magyarázatot adsz, akkor nem enged szóhoz jutni vagy épp a fejedhez vágja, hogy csak kifogásokat keresel.

Miért nem állsz ki többé magadért? Mert elakadtál a gondolkodásodban és hogy meglásd, mi is történik valójában. Meg vagy róla győződve, hogy a párodnak igaza van és nem gondolhatod másképp. Mindez egy határozott vészvillogó: "Bántalmazó kapcsolatban vagyok!"

8. Fenyeget és összetöri a dolgaidat

Ez nem normális viselkedés és sosem indokolt. Soha senkinek nincs oka törni-zúzni vagy azzal fenyegetni, hogy összetöri a dolgaidat. Az ilyen dühkitörések visszaélésszerű bűncselekménynek minősíthetők, mivel erőszakkal és megfélemlítéssel akarnak irányítást szerezni. Ha mindez észrevehető a kapcsolatotokban, akkor vedd tudomásul, hogy rossz helyen vagy.

9. Félsz a mindennapi dolgoktól

Például, nem mersz többé boltba menni, mert ha "túl sokat" mész, akkor biztos, hogy a fejedhez vágják, hogy megcsalod a párod. Ezért titokban végzed a bevásárlást és mindent megteszel, hogy időben hazaérj, nehogy baj legyen, elkerüld a vitát, veszekedést.

10. Kétségbe vonod a józan eszedet

Végre összeszeded a bátorságod, hogy beszélj a pároddal valamiről, azzal a reménnyel, hogy ketten végre megtaláljátok a megoldást. De amikor a történtekről beszélsz, a párod azt mondja, hogy tévedsz, mert minden másképp történt vagy egyáltalán nem is történt semmi ilyesmi.

Esküszöl, hogy a szemeddel láttad ezeket a dolgokat, ezért most arra gondolsz, hogy összetéveszted-e az álmaid a valósággal vagy önző elfogultságtól szenvedsz? Megkérdőjelezed a józan eszedet és határozottan felborul a valóságról alkotott elképzelésed.

Ha valaki nem hajlandó lenyelni az egóját, mindent letagad és kétségbeesetten próbálja megmenteni a seggét, akkor az egyértelmű jele a bántalmazó magatartásnak és semmilyen kapcsolatban nincs helye ilyesminek.

11. Bármit csinálsz, az sosem lesz elég jó

Valóban megpróbálod a legjobbat nyújtani, de szinte minden egyes nap kudarcot vallasz a párod szerint. Olyan keményen dolgoztál azért, hogy jobb partner legyél, de a kapcsolatodban minden kérdés akörül forog, amit éppen csinálsz vagy nem csinálsz.

Ez nem helyes. A partnerünk jelenlétének célja a szeretet és a támogatás állandó forrásának lenni. A szeretet biztat, felemel és reményt ad. Nem arról szól, hogy egy ember a másik fölé emelkedik, mert ha az egyik fél padlóra kerül, akkor az egész kapcsolat padlóra jut. Erősnek kell lennünk egy erős kapcsolat kialakításához és ez azt jelenti, hogy meg kell erősítenünk azokat a gyenge pontokat, amelyek összeomláshoz vezethetnek. Egy bántalmazó kapcsolatban a vád és a harag csak még jobban felerősíti ezeket a gyenge pontokat.

Amennyiben bántalmazás (akár szóbeli, lelki, fizikai, szexuális erőszak) áldozata vagy, jogod van a segítségre. Ha sérelmedre bűncselekményt követtek el, jelentkezz bármelyik rendőrkapitányságon, vagy tegyél bejelentést a 107-es vagy a 112-es központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.

Ezen kívül keresheted az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot az éjjel-nappal ingyenesen hívható 06-80-20-55-20-as számon.

Ami pedig a szeretetet illeti, mindig tudnod kell róla, hogy szeretnek téged. Az a partner, aki valóban szeret, nem hibáztat. Minden pár hozza a saját poggyászát egy kapcsolatba, de a szerelem lényege, hogy valami nagyobbat hozzanak létre. Ez mindkét fél munkáját igényli és ezt a munkát minden egyes nap meg kell tenni.

Azt, hogy egy kapcsolat tartós lesz-e vagy sem, nem tudjuk. Ettől függetlenül lehetőséged van a rossz párkapcsolati szokások megszakítására. Legyen ez a prioritás és láss neki MOST.

Ha tetszett, amit olvastál, keresd a Life Advisor blogot hasonló cikkekért!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Elképesztő! Letarolta a vihar Soltvadkertet éjjel – képeken a pusztítás
Virágoskertet tett tönkre a jégeső, hatalmas fák dőltek ki, tetők rongálódtak meg Soltvadkerten. A helyiek összefogtak, hogy mentsék, ami még menthető a pusztítás után.


Óriási károkat okozott a vihar Soltvadkerten csütörtök éjjel. A helyiek virágmentéshez kértek segítséget, miután a felhőszakadás szétverte a Fejes Krizantém Kertészetet – számolt be róla a Blikk.

A településen több helyen is fák dőltek ki, ágak zuhantak a háztetőkre, fatörzsek törtek ketté. A MetFigyelő Facebook-oldalán képeket is közzétett a pusztításról.

„Az éjszakai heves zivatar utáni viharkárok a Soltvadkert közelében lévő Vadkerti-tónál!”

– írták a fotók mellé.

Az éjszakai heves zivatar utáni viharkárok a Soltvadkert közelében lévő Vadkerti-tónál!⛈️

A fotókat köszönjük Csaszi Csaszinak!

Várjuk a képeket, videókat!

Közzétette: MetFigyelő – 2025. április 18., péntek
„Hatalmas károkat okozott az éjszakai vihar a soltvadkerti Fejes Krizantém Kertészetben! Felhívást tettek közzé: "Virágmentés! Sajnos az éjszakai orkán erejű szél hatalmas károkat okozott! Ezért a még kisebb sérülést kiheverő virágokra akciót hirdetek a kertészetben!!! Légy te is virágmentő!!!”

A hosszú hétvége heves időjárással indult. Csütörtök este egy kelet felé lassan mozgó csapadékrendszer érte el az országot, amely több helyen záporokat, zivatarokat hozott. Ezek közül az egyik Soltvadkert környékén csapott le.

Hatalmas károkat okozott az éjszakai vihar a soltvadkerti Fejes Krizantém Kertészetben!

Felhívást tettek...

Közzétette: MetFigyelő – 2025. április 18., péntek

Szerdán és csütörtök délelőtt még napos, nyárias idő volt, délután Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fokot mértek, ezzel megdőlt a napi melegrekord is. Az esti vihar azonban véget vetett a kellemes időnek, az ország szinte teljes területén zivatarok alakultak ki.

– fűzték hozzá a megdöbbentő képekhez.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Szívszorító: ezekre keresett rá Gene Hackman felesége a haláluk előtt segítséget remélve
A két holttestet csak napokkal később találták meg új-mexikói otthonukban. A vizsgálatok ritka fertőzést és krónikus betegségeket állapítottak meg.
F. O. - szmo.hu
2025. április 16.



Betsy Arakawa, Gene Hackman felesége 2025. február 10-én több egészségügyi problémára keresett rá az interneten. Többek között azt próbálta megtudni, hogy „okozhat-e a Covid szédülést?”, illetve utánanézett a megfázás és az orrvérzés kapcsolatának is, írja az Unilad. Másnap lemondta a masszázsidőpontját, mivel Hackman influenzaszerű tüneteket produkált, noha a Covid-tesztje negatív lett. Ugyanezen a napon

oxigénpalackokat rendelt az Amazonról, és többször is megpróbált elérni egy egészségügyi klinikát, de nem kapott ellátást.

Betsy Arakawa február 12-én hunyt el, halálát hantavírus okozta tüdőszindróma okozta. Gene Hackmant február 18-án érte a halál, nála súlyos szívbetegséget és Alzheimer-kórt állapítottak meg. A hatóságok mindkettőjüket február 26-án találták meg otthonukban, a Új-Mexikó állambeli Santa Féban.

A pár három kutyát tartott a házban. Az egyik állat, Zinna, elpusztult, feltehetően kiszáradás és éhezés miatt. A másik két kutya túlélte az eseményeket.

A ház körül több melléképületben rágcsálók jelenlétére utaló nyomokat találtak, a főépületben azonban nem észleltek aktivitást. A vizsgálat során kizárták, hogy szén-monoxid-mérgezés vagy gázszivárgás okozta volna a tragédiát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Megnéztük, mi történik a textilgyűjtő konténerbe dobott ruhákkal!
Megnéztük, mit jelent a valódi újrahasznosítás: mi történik a ruhákkal, ha nem a kukába, hanem a megfelelő helyre kerülnek. Videón mutatjuk, miért nem mindegy, hová dobod a textilt!


Valószínűleg a te szekrényed mélyén is lapul néhány kinőtt, kifakult, lyukas vagy egyszerűen csak megunt ruhadarab. És ha már tudatos vagy, akkor nem a kukába, hanem egy textilgyűjtő konténerbe dobod ezeket. De vajon mi történik velük ezután? Hova kerül a póló, amit öt éve már csak alváshoz hordtál? Vagy a kabát, amit még mindig sajnálsz, de tudod, hogy már kiszakadt és sosem veszed már fel?

Mi nemcsak feltettük ezeket a kérdéseket, hanem utánajártunk a pontos válaszoknak – testközelből! A székesfehérvári válogatóüzemben, a Textrade Kft.-nél jártunk, ahová a MOHU textilgyűjtő konténereiből származó ruhák kerülnek. A TikTok-videónkban megmutatjuk, mi történik a konténerbe dobott darabokkal – a válogatástól az újrahasznosításig.

VIDEÓ: Nézd meg, hogyan zajlik a válogatás, mi történik a darált anyaggal, és hova kerülnek a legmenőbb vintage ruhák!
@szeretlekmagyarorszag.hu #hirdetés te tudtad, hova kerülnek a ruhagyűjtőből a ruhák???? #mohu #gyűjtőkonténer #szmo #szeretlekmagyarország ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Az első szűrő: ruhaként még használható?

A folyamat azzal kezdődik, hogy megvizsgálják: egyáltalán viselhető-e még az adott darab. Ha igen, akkor kategóriák szerint szétválogatják – nadrág, kabát, gyerekruha, szoknya, blúz, kiegészítők stb. Ezután több körös szortírozás következik, amelyben anyagminőség alapján döntenek a ruhák további sorsáról.

A jobb állapotú darabok európai second hand üzletekben landolnak, a gyengébb minőségűek pedig – lebálázva – afrikai piacokra kerülnek. Van azonban egy különleges szekció is: a „vintage válogató”, ahová a beérkezett ruhák legjobb 1%-a kerül. Ezek a darabok különösen keresettek a menő second hand butikokban, és nem ritkán újra divatot csinálnak abból, amit más már elfeledett.

Mi lesz a teljesen hordhatatlan ruhákból?

Ha a textil már nem hordható – például szakadt, foltos vagy nagyon elhasználódott –, akkor a darálóba kerül. Innen két út vezethet: az egyik az RDF, vagyis az energetikai hasznosítás. Az így ledarált ruhadarabokat erőművekben elégetik, és energiát nyernek belőlük. A másik lehetőség, hogy ipari célokra használják fel őket: például autók hangszigeteléséhez, töltőanyagként vagy tisztítórongyként. Ez már önmagában is sokkal jobb sors, mint a szeméttelep – de ehhez az kell, hogy te jól dönts: ne a kommunális hulladékba dobd a textilt!

Miért fontos ez az egész?

A ruháink előállítása hatalmas környezeti terheléssel jár: rengeteg víz, energia és szennyezés kapcsolódik egy-egy új pólóhoz vagy nadrághoz. Ha ezeket a darabokat elhasználás után egyszerűen elégetjük vagy elásva tároljuk, azzal mindezt az erőforrást elpazaroljuk – ráadásul

sok műszálas textil lebomlás helyett mikroműanyagként szennyezi a földet és a vizeinket.

Hol találsz textilgyűjtő konténert?

A textilgyűjtő konténerek országszerte megtalálhatók. Jelenleg Magyarországon 3000 textilgyűjtő konténer érhető el, és a cél, hogy 2026 végére ez a szám elérje a 6000-et. Tavaly már 1200 új gyűjtőt helyezett ki a MOHU, és a tervek szerint minden 2000 főnél nagyobb településen elérhető lesz ilyen konténer, amennyiben a telepítési feltételek biztosítottak.

Az első ilyen konténerek már megtalálhatók hulladékudvarokban, kiskereskedelmi egységeknél és településeken, de a hálózat folyamatosan bővül. Ha szeretnéd megtudni, hol van a hozzád legközelebbi gyűjtőpont, keresd fel a MOHU térképes keresőjét.

A konténerek telepítésére önkormányzatok és kiskereskedelmi egységek online jelentkezhetnek a MOHU Gyűjtőkonténer igénybejelentő oldalán. Ha egy vállalkozás vagy település szerződést köt, a telepítés ingyenes, és a MOHU alvállalkozója rendszeresen üríti a konténereket.

És mit tehetsz te?

A legegyszerűbb dolog: ha megválsz egy ruhától, ne az otthoni szemetesbe dobd! Vidd el egy MOHU-s textilgyűjtő konténerhez. Ezekből már több mint 2800 van országszerte, és folyamatosan bővül a hálózat. A legközelebbi konténert könnyen megtalálod a MOHU térképes keresőjében. Ezzel egy apró, de nagyon is számító lépést teszel a fenntarthatóság felé. Minden egyes bedobott ruhadarab esélyt kap az újrahasználatra vagy újrahasznosításra – és közben te is teszel valamit a környezetért!


Link másolása
KÖVESS MINKET: