10 hely otthon, amit elfelejtesz takarításkor, pedig nem kéne
Házi praktikák, receptek, DIY, napi mókusmóka, hasznos tippek, női lélek, gondolatébresztő témák... mindezekkel jön napról napra, úgyhogy érdemes követned!
Koszmanót mindenki ismeri. Ő az, aki imádja, ha nincs időd hétköznap takarítani, nem veti meg az elhullott kiflimorzsát sem és portigris a legjobb barátja.
Koszmanót eteted, ha kihagyod azokat a helyeket a nagytakarítás alkalmával, amikhez nincs kedved, mert macera, vagy eszedbe sem jut, mert nem is gondolnád, hogy mi minden meg tud tapadni egy-egy eldugott felületen. Ezek azok a helyek, amikről anyósod viszont biztos, hogy tud és - ne ámítsd magad - ő bizony ki is szúrja, hogy ott mostanában nem járt a porszívó és semmi egyéb takarítóeszköz (vagy -személy) sem!
És nem a tévé vagy számítógépasztal mögött kacskaringózó végtelen és már kibogozhatatlan kábelkígyóról beszélek ám, hisz azt mindenki tudja, csak hát... szóval, tudod!
Összeszedtem viszont egy csomó olyan területet, amit én is ritkán nézek meg közelebbről és most, hogy megtettem, rémes dolgokra leltem. Talán te sokkal rendesebb vagy nálam, és hülyének fogsz nézni, mert nálad bizony ezek a helyek is mind patyolattiszták, de akkor segíts és mondd el, melyiket milyen gyakran és hogyan takarítod!? Lássuk az én listámat!
1. A vécétartály teteje
Ha már úgyis itt vagy és a rongy is a kezedben... legyen minden tiszta és illatos.
2. Csövek
A lakásban belül végig futó csövek, főleg hátsó, néhol nehezen elérhető része az, ami meglepően koszos lesz egy idő után, így van mire rácsodálkoznod, ha "most jársz ott először".
3. Rácsos dobozok, tárolók, szekrényajtók, fiókelőlapok
Nálunk több is van, mert szuperül lehet bele társasjátékokat, nem használt táskákat pakolni, amit mégis látok, hogy ott van és ha valamelyiket keresem, tudom, melyikben találom.

4. Mosógép szűrője
Na, ezt lehet, hogy jobb, ha megmutatom! :)
Íme, ő az a kis cucc, ami a legtöbb mosógépnél könnyedén elérhető és hát meg fogsz döbbenni, mi mindent találsz ott. Simán, kézzel el tudod forgatni, hogy hozzáférj a sok dzsuvához és néha-néha bizony érdemes kitakarítani a mosógéppel együtt. Ezt is!

5. Evőeszköztartó
Egy rendesebb háziasszonynak vagy agglegénynek biztos, hogy felszökik most a szemöldöke, hogy ezt egyáltalán felhozom, de valahogy nálam még sok-sok évi saját háztartás után sem egyértelmű, hogy hetente mindent kiszedjek és lemossam-megszárítsam a műanyag evőeszköztartót. Pedig édesanyám megteszi, és elleshettem volna tőle. De nem. Jó, egy rendes háziasszony soha nem szel kenyeret a konyhapulton, amíg nyitva van a fiók. Ez jogos!
Nálunk nincs ekkora fegyelem, így előfordul, hogy ha épp úgy csúszik arrébb egy kés, kanál vagy villa, akkor hasonló morzsadarabkákat találok. Ilyenkor jön a morzsaporszívó, vagy ha épp több időm és energiám van, akkor a teljes kipakolás-takarítás-bepakolás. Te milyen gyakran tisztítod ezt a területet?


6. Textilbevonatú lámpaburák
Oké, ezt elfelejteni nem lehet, mert szem előtt van, de talán te sem találtad meg még a tökéletes megoldást a takarítására. Én igen! Csak azt sajnálom, hogy nem magamtól jöttem rá. De hát, aki nem elég kreatív, az legalább keresni és találni tudjon, ugye? :D Így akadtam rá a szenzációs tippre: ruhatisztító henger! A titok, hogy a ragacsos papír simán leszedi a megülő port, anélkül, hogy azt szanaszét kenné a felületen. (Ahogy egyébként egy vizes rongy pont azt teszi, úgyhogy azt ne próbáld, csak ha nagyjából mindennap van rá időd!
7. Állólámpa "tányérja"
Ha pedig lámpa, akkor ne hagyjuk ki az állólámpák felfelé irányuló burájának a belső részét sem. Akkor fogod igazán látni, hogy mekkora kosztenger lakozott benne és rajta, amikor először kitisztítod. (Komolyan, érdemes előtte-utána fotót készíteni, mert konkrétan mérhetően világosabb lesz a szobában.)

Egyrészt megül a por a homorú falán, másrészt minden leszálló cucc (no és az arra tévedő, majd ott életét vesztő muslica és légy) ott gyűlik össze. Utóbbit csak ki kell porszívóznod, előbbit egy sima vizes ronggyal is letörölheted, de jót tesz neki az ecetes víz, hogy utána még szebben ragyogjon, mint újkorában!
8. Kihúzható kanapé belső farekesze
Tuti, hogy van ennek is valami rendes neve is, de fogalmam sincs, mi lehet. De a kép alapján így is egyértelmű lesz, illetve ha neked nincs ilyened, akkor nincs is miről beszélni. Ez az a rész, ami arra szolgál (a mienknél legalábbis), hogy be tudd tolni a kanapét.
Ez szuper kedves tőle és imádjuk is, viszont konkrétan pár hónap alatt ilyen por gyűlik össze alatta/közötte, amikor is muszáj szétszednem, különben nem férek hozzá. Grr... nem szeretem, de muszáj, mert különben a ki-benyitogatásnál csak a légmozgás miatt kiszáll belőle ez-az, akár a frissen mosott parkettára. Azt meg még jobban utálnám!

9. Kanapé rései
Sokszor mondom, és csak ismételni tudom önmagam, hogy mekkora hatalmas találmány a morzsaporszívó! Imádom, hogy a szűk kis fejével minden ilyen titkos helyre beférek és az ott megbúvó morzsákat, stb. -
fogalmam sincs hogyan kerül oda, én, az ágyban enni? Soha! Ja, de! - hipp-hopp, felszívja. Ezután már csak egy vizes rongy, egy gumikesztyű vagy szintén a fentebb már jó szolgálatot tevő ruhatisztító henger kell. Amivel benyúlva a résekbe, az odatapadt port is összeszedjük - és kész is vagyunk. Felfrissülhetett a kanapénk is kívül-"belül"!
10. Hajkefe
A hajkefe tüskéi közötti rész az, ahol a baj van és... hát az egy hely! Hehe. Férfiak! No, de mindegy is, minek nevezzük... a lényeg, hogy irgalmatlan mennyiségű trutyi van benne, amit a hajunk zsírossága csak szuper módon odatapaszt. Ha te a hajszálakat ki is szeded minden fésülködés után, a kosz akkor is ott van. Higgy nekem! Én láttam! Teszteld le te is a sajátodat!

Itt megmutatom, én hogy takarítom ki, hogy egyben fertőtlenítve is legyen! Kattints ide vagy a képre és ezentúl vedd fel őt is a havi listára!