Igazi csodavilágba pillanthatsz be: ilyen a bogarak miniatűr univerzuma

Lepényfa nyirkos termésén sétáló parányi ugróvillás (Sminthurinus aureus), délutáni fényekben.

A fülöpházi homoki gyepek pompás hálószövőinek egyike, egy kökény-keresztespók (Neoscona adianta) egy párás hajnalon.

A fülöpházi homoki gyepek pompás hálószövőinek egyike, egy karéjos keresztespók (Argiope lobata) egy párás hajnalon.

A nyári szárazságokkor is aktív, nagy termetű (2-3 mm-es) gömböcugróka (Allacma fusca) próbálja megtisztítani testét egy rátapadt selyemszáltól, hosszú, hajlékony, kiölthető hasi tubulusa segítségével.

Kutyatejszender (Hyles euphorbiae) színpompás hernyóinak különböző generációi, egy majdnem kifejlett és egy frissen kelt példány.

Egy egészen meghökkentő, hosszú ormányú bogárfaj, a tölgymakkzsuzsóka (Curculio glandium) keresi a megfelelő makkot utódai számára.

Egy pórul járt koronás keresztespók (Araneus diadematus) hordozza testén parazitáját, egy fürkészdarázs lárváját, amely lassan felemészti, végül pedig elpusztítja a pókot.

A hazánkban néhány éve megjelent, azóta mindenütt elterjedt ázsiai márványospoloska (Halyomorpha halys), ahogy kevesen látták még, rózsaszín köntösben, vedlés után.
A kertek rettegett vendégéről, egy lótücsök fajról (Gryllotalpa sp.) készült fókuszsorozat.
Ha még többet szeretnél tudni erről a varázslatos világról, akkor íme néhány videó:
Kedvcsináló egy kis zenés diavetítés keretében bepillanthatsz a fotós Békéscsabán megnyílt, "A mikrovilág csodái" címet viselő kiállításhoz. Ha kíváncsi vagy a természet csupán kevesek által látott parányaira, illetve érdekelnek a hozzájuk fűződő történetek, itt megtekintheted őket november 15-ig:
Egy rövid felvétel a gömböcugrókák szerelmi életéről:
Egy májusi délután... Eldugott, külvárosi park, benne aprócska tó... Merüljünk most együtt a talpunk alatt lévő láthatatlan álomvilágba, föld, levegő és víz határára, ahol színpompás lények milliói élik életüket anélkül, hogy bárki felfigyelne rájuk: